Maakaitsepäeva üritused toimuvad sel aastal Haapsalus

Sisestatud: 22.06.2017

Maakaitsepäeva üritused on toimunud Läänemaa eri paikades, sel aastal on Haapsalu kord. 23. juunil on Lossiplatsil tegemist kogu perele – politsei, päästeameti, piirivalve ja mitmed teised ametid tutvustavad oma tehnikat. Näha saab ka NATO liitlasvägede tehnikat. Vabadussõja mälestusambale asetatakse pärjad ning maavanem jagab Rakverest saabunud võidutuld.

Maakaitsepäeva üritused algavad kell 13.00 Lossiplatsil.

Päästeamet koos korstnapühkijaga annavad nõu kuidas küttekeha õigesti ehitada ja puhastada ning kuidas õnnetuse korral tulekahju kõige kiiremini kustutada. Häirekeskus tutvustab kuidas teha kõne Häirekeskusesse nii, et abi võimalikult kiiresti kohale jõuab. Maanteeamet toob maakaitsepäevale „pöörleva auto“, mis annab ettekujutuse õnnetusjuhtumi korral toimuvast. Tehnikat tutvustab Politsei- ja Piirivalveamet. Lääne-Eesti Vabatahtlik Reservpäästerühm räägib oma telgis vabatahtlike panusest meie turvalisuse tõstmisel. Põhja-Eesti Regionaalhaigla saadab Läänemaale oma täisvarustuses ja mehitatud kiirabibrigaadi.

Oma käega saab katsuda Kaitseliidu relvastust, teha tutvust kaitseväe soomuki, Kaitseliidu ja Suurbritannia NATO liitlasvägede tehnikaga. Naiskodukaitse pakub päeva külalistele sõdurisuppi ja tutvustab oma organisatsiooni tegemisi. Avatud on õpitoad ja toimub palju muudki põnevat.

Kell 15.50 saabub Lossiplatsile maakaitsepäeva lipudefilee ning Kaitseliidu Lääne maleva, Naiskodukaitse Lääne ringkonna, Kodutütarde Lääne ringkonna ja Noorte Kotkaste Lääne maleva ühisüksus.

Võidupüha tseremoonia läänlaste Vabadussõja mälestussamba ees algab kell 16.00.

Maakaitsepäeva tipphetkeks on võidutule saabumine. Kaitseliidu Võidupüha paraadil Rakveres Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi poolt süüdatud võidutule toovad Läänemaale noortejuhid Edita Luik ja Hellat Rumvolt. Maavanem Neeme Suur jagab võidutuld Läänemaa omavalitsustele. Ka külalistel on võimalik saada killuke tulest koju kaasa ja süüdata sellest oma jaanilõke. Selleks on vaja kaasa võtta latern või tõrvik, millega tuld transportida.

Päeva kordamineku eest hoolitsevad Kaitseliidu Lääne malev, Naiskodukaitse Lääne ringkond, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Häirekeskus, Maanteeamet, Lääne-Eesti Vabatahtlik Reservpäästerühm, Kalevi jalaväepataljon, liitlased Suurbritanniast, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Haapsalu linn ja Lääne maavalitsus.

Maakaitsepäev on kõigile tasuta!

Maakaitsepäev Haapsalus 23. juuni 2017

13.00 – 16.00 teabepäev Lossiplatsil
15.00 – 15.45 Naiskodukaitse pakub Läänemaa muuseumi esises pargis sõdurisuppi
15.50 lipudefilee Lossiplatsil
16.00
Võidupüha tseremoonia läänlaste Vabadussõja mälestussamba ees

Sõnavõtud:

-         
Neeme Suur – Lääne maavanem
-         
Urmas Sukles – Haapsalu linnapea
-         
Rasmus Lippur – KL Lääne maleva pealik
·        
Mälestuspärgade asetamine Vabadussambale
·        
Võidutule saabumine ja vastuvõtmine
·        
Võidutule lähetamine Läänemaa omavalitsustele
·        
Autasustamine – KL Lääne malev

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele