Anna teada kiire internetiühenduse soovist

Sisestatud: 05.07.2017

Veebikeskkonnas digikond.ee on alanud küsitlus, kus Läänemaa ja Raplamaa elanikud saavad sooviavaldusega anda teada, millisele aadressile soovitakse tulevikus lairibaühnedust. Küsitluses osalemine mingeid rahalisi kohustusi ei tekita ning samuti ei kaasne sellega kohustust liituda võrguga. Küll on aga ehitamisjärgus võrguga liitumine soodsam, sest võrguehitust toetab riik.

Lairibaühendus on andmesideühendus, mis põhineb valguskaablil ning selle kaudu saab edastada ülikiireid interneti-, telefoni- ja televiisoriteenuseid. Ühendus on tulevikukindel ning see annab võimaluse kasutada kaasaegseid teenuseid ka aastakümnete möödudes.

Projekt Digikond asutati Läänemaa ja Raplamaa omavalitsuste liitude poolt ning selle eesmärgiks on tagada kaasaegse interneti-, televisiooni- ja telefoniteenuste jõudmine kõikidesse Raplamaa ja Läänemaa kodudesse ja ettevõtetesse. Läänemaal hõlmab projekt Haapsalu linna, Kullamaa valda, Martna valda, Noarootsi valda, Nõva valda, Ridala valda ja Lääne Nigula valda.

Projekti käigus ehitatakse välja tulevikukindel valguskaablivõrk sinna, kuhu inimesed seda soovivad aga kuhu sideettevõtjad seda ei ole rajanud.

 

Vaata täpsemalt: www.digikond.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele