Uudised

  • Esileht
  • Uudised
  • 18–25 aasta vanustel noortel on võimalus kandideerida Rumeenia reisile!

18–25 aasta vanustel noortel on võimalus kandideerida Rumeenia reisile!

Category: Määratlemata

Dialoog noorte kodanikega – kujundame Euroopa tulevikku üheskoos!

Sibiu, Rumeenia, 8. mai 2019

 

Mida see endast kujutab?

Euroopa Komisjon korraldab 8. mail Rumeenias Sibius dialoogi noorte kodanikega Euroopa tuleviku teemal. Järgmisel päeval toimub Sibius ELi riigipeade ja valitsusjuhtide tippkohtumine. Üritus toob kokku ligikaudu 300 noort eurooplast kogu Euroopast. Osalejad löövad kaasa mitmes temaatilises õpikojas, kus käsitletakse töö, oskuste ja kvalifikatsioonide tulevikku, digitaalset Euroopat, kliimamuutusi ning õiglaseid ja kaasavaid ühiskondi, nagu ka noorte demokraatlikku osalemist ja paremat kaasamist poliitika kujundamisel. Päeva lõpus kogutakse kõik osalejad kokku, et arutada Euroopa Komisjoni poliitiliste juhtidega dialoogi käigus tekkinud ideid.

Mida on vaja teada?

Üritus leiab aset 8. mail ajavahemikus 9.30–18.30 Sibius Ion Besoiu keskuses. Osalejad peaksid saabuma Sibiusse 7. mail ja lahkuma sealt 9. mail. Osalejad majutatakse Alba Iuliasse (53 km Sibiust).
Reisi- ja majutuskulud katab Euroopa Komisjon. Komisjon korraldab sõidu Teie elukohast Sibiusse (ja tagasi) ning pakub Teile majutust. Komisjon kannab hoolt ka toitlustamise eest ning tagab transpordi Alba Iulia ja Sibiu vahel, samuti Alba Iulia ning Sibius ja Cluj-Napocas asuvate lennujaamade vahel. Palun ärge tehke seoses majutuse või reisimisega ühtki broneeringut!
Üritus toimub inglise, prantsuse, saksa ja rumeenia keeles. Eelneva teatamise korral tagab komisjon vajadusel tõlke teistesse ELi keeltesse ja rahvusvahelisse viipekeelde.
Soovite osaleda Sibius noorte kodanikega peetaval dialoogil? Palun esitage oma taotlus siin.

Nõuded osalejatele:

 vanus 18–25 aastat (7. maiks 2019)

 elukoht ELis (ühe EL riigi seaduslik elanik)

 tahe avaldada arvamust Euroopa tuleviku kohta

Vaata siit: Background info_ET

KANDIDEERIMISE TÄHTAEG ON 11. MÄRTS!