Ettevõtjate infohommikud 2019

 • Esileht
 • Ettevõtjate infohommikud 2019

VALDKONNA ASJATUNDJA

EGE TATARMÄE

+372 5557 4773

Kutsume ettevõtjate infohommikutele

3. aprillil kell 10–12 toimub ettevõtjate infohommik Soffa restoranis (Posti 1, 90502 Haapsalu). Infohommikul räägib Elar Killumets paindlikust strateegiast, ehk mida teevad need tavalised ettevõtted teisiti, kes suudavad viie aastaga oma väärtust kolmekordistada.

Infohommikul vaatame suurepäraste tulemuste saavutamiseks vajaliku iseenda parima praktika loomist läbi kolme märksõna: paindlik strateegia, kontroll ja fookus. Paindliku strateegia meetodi tuumaks on absoluutselt iga töötaja – juhtkonnast eesliinini – kaasamine aruteludesse, kuidas ettevõtte strateegia tulemuslikult ellu viia.

Koolituse sisust saab veidi aimu sellelt lingilt: http://killumets.ee/agiilne-strateegia-elluviimine/

Elar Killumets on tulemusjuhtimise ekspert ning Tartu Ülikooli doktorant. Juhtimisega on ta kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka selle valdkonna uurijana. Oma töös on Elar spetsialiseerunud meeskondade tulemuslikkust tõstvate süsteemide loomisele ning meeskondade efektiivsust mõjutavate tegurite uurimisele. Ta kuulub juhtimisvaldkonna teadlasi ja praktikuid ühendavasse organisatsiooni Academy of Management (AOM) ning meeskondade efektiivsust uurivate teadlaste ühendusse INGRoup.

Infohommikul osalemine on TASUTAKohtade arv on piiratud. Koolitusele saab registreerida kuni 1. aprillini SIIN. Küsimuste korral palun kirjutage meiliaadressile ege.tatarmae@laanemaa.ee.

 

 

13.03 kell 10–12 Fra Mare (Ranna tee 2, Haapsalu 90403) Panoraamsaalis toimuvale ettevõtjate infohommikule tuli tippkoolitaja Jaanus Kangur rääkima muutuste juhtimisest.

Muutused on kaasaja olemuslik osa. Enam ei ole võimalik muutusi planeerida varasemate vahenditega, sest muutuste vahel ei ole enam kohanemisaega ning muutuste tempo on pidevalt kasvav. Iga muutus toob kaasa pinget ja inimestevahelisi konflikte. Kuidas neid ennetada ja muutuste keskkonnas edukalt toime tulla?

Koolitusel võis leida vastuseid järgmistele küsimustele:

 • Millised on peamised muutustega kohanemise väljakutsed ning millised on riskid nende väljakutsetega mittetegelemisel?
 • Kuidas hinnata muutustega kohanematuse kahju, kaotatud ajas ja rahas?
 • Millised on muutuste prognoosimise tööriistad?
 • Kuidas muutusi teadlikult juhtida?
 • Millised on peamised isiksuslikud omadused ja oskused mida on vaja arendada, et muutuste keskkonnas edukalt toime tulla?

Koolituse tulemusel:

 • kasvas teadlikkus muutuste juhtimisvõimekuse vajalikkusest ning riskidest, mis kaasnevad muutustega mittekohanemisega;
 • tekkis võimekus muutusi osaliselt prognoosida ning nendega kaasnevaid protsesse juhtida;
 • võisid paraneda isiksuslikud oskused ja võimed muutuste keskkonnas ennast ja teisi juhtida.

Osale Läänemaa ettevõtjatest oli Jaanus Kangur kindlasti tuttav ka eelmisest aastast, kui koolitaja käis menukaks osutunud ettevõtjate infohommikul kõnelemas läbirääkimistest. Jaanus Kanguri peamised koolitusteemad on seotud suhtlemise ja koostöö valdkondadega. Ta on koolitanud tippjuhte, tipp-poliitikuid, ametnikke, tuntud tele- ning meediastaare jne. Jaanus Kangur on alati saanud positiivset tagasisidet, nii ka oma eelmiselt infohommiku koolituseselt Haapsalus ning enamus osalejaid soovib ikka ja uuesti tema koolitustele minna.

———————————————————————————————————————————————————————————————————

2019. aasta esimene infohommik toimus 19. veebruaril algusega kell 11 Iloni Imedemaal (Kooli 5, Haapsalu).

Esimene infohommik toimus koostöös Statistikaametiga, tutvustati Läänemaad arvudes. Numbreid võrreldes selgitati, kus paikneb Läänemaa võrreldes teiste maakondadega.

Kavas oli:

 • ülevaade muutustest rahvastikus – Mihkel Servinski, analüütik;
 • majandustrendid – Robert Müürsepp, analüütik;
 • tööturust ja sissetulekutest – Anet Müürsoo ja Eveli Voolens, analüütikud;
 • geostatistika võimalused valla ja maakonna arengu planeerimisel – Helerin Äär, geospetsialist;
 • üevaade registripõhise rahva ja eluruumide loenduse (REGRELi) ettevalmistusest ning kohalike omavalitsuste andmevajadusest – Diana Beltadze, REGRELi projektijuht;
 • statistika tulevik, uued suunad ja tarbijatele suunatud uued teenused – Annika Brauer, äritehnoloogia osakonna juhataja;
 • ühine arutelu.