Ettevõtlusnädal 2019

VALDKONNA ASJATUNDJA

KAJA RÜÜTEL

+372 5566 4766

Ettevõtlusnädal 2019

Läänemaa ettevõtlusnädala avas maakonna ettevõtjate tänuõhtu, mille meeleolukas pildigalerii asub SIIN Piltide autor on Silver Raidla.

Ettevõtlusnädal 2020 on ettevalmistamisel!

Läänemaa ettevõtlusauhind

Konkursi “Läänemaa aasta tegu ja toode/teenus 2019” auhinnad on kavandatud Läänemaa ettevõtja jaoks.

Lääne maakond on teada tuntud oma loodusmassiivide poolest. Meie maakonnas asuvad mitmed suured looduskaistealad: Matsalu Rahvuspark (Euroopa suurima roomassiivi kodu) ja Silma looduskaisteala, mis on meelis peatuspaigaks rändlindudele. Sellest eripärast inspireerus ka käesoleva auhind – klaasist tilga sisse disainitud tuttpütt.

Piisa/tilga sümbolit on alati peetud positiivseks – vesi kui elu alus. Erinevates traditsioonides on seda kasutatud kui tarkuse sümbolit, sest vesi suudab kohaneda igas olukorras ja võtta mis iganes kuju. Lisaks liigub piisk/tilk alati vabalt, osates leida tee, millel pole takistusi. Sarnase paralleeli võiks tuua ka meie ettevõtjatega, kes on nutikad ja omapärased – oma maakonna nägu, kohanedes siinsete võimaluste ja piirangutega.

Tilga sisse kujutatud tuttpütti kirjeldavad loodusteadlased järgmiselt: ta on vee-eluks kohastunud lind, kes kõikidest elupaikades kõige rohkem armastab roostikku, tingimusel, et seal leidub avatud vee-oaase. Loodus on nad kujundanud väga headeks ujujateks ja sukeldujateks. Eestis pesitseb hinnanguliselt 2000-3000 paari ning kõige enam võib neid kohata Läänemaal: Matsalu lahel, Haapsalu Tagalahel ja Saunja lahel.

Läänemaa ettevõtjat võiks võrrelda tuttpütiga – mõlemad on oma tegevuspaigaks valinud Lääne maakonna, kohastunud siinsete oludega ja osutunud seeläbi edukaks.

Ja mis kõige huvitavam, tuttpütt on 2020. aasta “Aasta lind”.

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusfestival, mis sellel aastal toimub 7.-13.10.2019 igas Eestimaa nurgas.

Ettevõtlusnädal – see on nädal täis kaasahaaravaid ja julgustavaid sündmusi astumaks samm lähemale sinu unistuste poole. Sellel aastal on tulekul enam kui 300 sündmust nii noortele kui alustavatele ja tegutsevatele ettevõtjatele.
Ettevõtlusnädalat koordineerib Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik.

Sündmuste kava Ettevõtlusnädala veebileheküljel.

Ettevõtlusnädala tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.