Uudised

  • Esileht
  • Uudised
  • #kuidasmekestame arutelu Läänemaal toimub 30.oktoobril

#kuidasmekestame arutelu Läänemaal toimub 30.oktoobril

Category: Määratlemata

Hea Läänemaa sädeinimene!

Kutsun Sind osalema Läänemaa #kuidasmekestame arutelu-läbimängul teisipäeval 30. oktoobril kell 14.00-18.00 Haapsalu Kultuurikeskuses Randlase saalis. Uurime rahvastikutrendidega seotud fakte, jagame omavahel lootusi ja hirme, raamistame olulisemad probleemid ja otsime häid ideid ning lahenduskäike, kuidas kogukondade elujõudu kahaneva rahvastiku tingimustes hoida.

See ei ole enam uudis, et teadlased ennustavad Eestile lähemateks kümnenditeks rahvaarvu jätkuvat ja olulist kahanemist. See aga kujutab ohtu me riigi harjumuspärasele toimimisele ning keele, kultuuri ja elukeskkonna säilimisele. #kuidasmekestame arutelu ja ideede otsing on osa laiemast kogukondlike arutelude sarjast, mis toimub oktoobris-novembris üle terve Eesti. Kutsume kogukondi isekeskis rahvastikutrende uurima ning prognoosidega kaasnevatele probleemidele lahendusi otsima. Aruteludele läbimängud korraldame eestvedajatele selleks, et enne kogukonna või oma organisatsiooni ette astumist saaksid arutelujuhid spetsiaaselt sarja jaoks väljatöötatud formaadiga tuttavaks ning osalejana selle kasutamise kogemuse.

Miks #kuidasmekestame aruteludel osaleda? Esiteks, rahvastiku vähenemine puudutab meist igaühe elukorraldust. Näiteks juba praegu on koolides puudu õpetajatest, avalikke teenuseid tõmmatakse koomale, kauplused sulgevad uksi, paljud otsivad tööd ja teised samal ajal töötajaid.  Teiseks, aruteluformaat erineb harjumuspärasest ning võimaldab tuua kokku väga erinevad isiklikud kogemused, vaated ning arvamused. Nende sünergias sünnivad uudsed ja võib-olla vägagi innustavad lahendusideed. Kolmandaks, ettepanekud ei jää jõude seisma, vaid liiguvad kokkulepitud teekonna kaudu otsustajateni. Kohaliku omavalitsuse otsust, maakonna või riigi tasandil kokkulepet nõudvad ettepanekud viime koostöös kogukondadega otsustajateni – sobivad need siis strateegiatesse ja arengukavadesse või liiguvad toetajate lisandudes kollektiivse pöördumisena Riigikogusse.  

Lisainfot #kuidasmekestame arutelude kohta leiad: khttps://kestame.rahvaalgatus.ee, aga ka liitudes FB üritusega https://www.facebook.com/events/261271814446853/

Osalemiseks anna endast märku siin: https://goo.gl/forms/8LXspLarTXSjADl33

Kohtumiseni!

Maris Jõgeva

#kuidasmekestame kogukondlike arutelude koordinaator

53421726, maris@rahvaalgatus.ee