Daylight

Uudised

  • Esileht
  • Uudised
  • Leiutised, kaubamärgid, disainid – kuidas oma intellektuaalne omand tööle panna

Leiutised, kaubamärgid, disainid – kuidas oma intellektuaalne omand tööle panna

Category: Määratlemata

Olukorras, kus tootmine muutub kõikjal maailmas järjest odavamaks, on ettevõtetel üha keerulisem püsida konkurentsis vaid hinna baasil. Et ellu jääda ja kasvada, peavad ettevõtted andma oma tootele lisaväärtusi, mille eest klient on nõus rohkem maksma. Teemat tutvustavad ja oma kogemustest räägivad Siim Kinnas, intellektuaalomandi spetsialist, EAS-ist ja Margus Sarap, Euroopa ja Eesti patendivolinik, Sarap ja Partnerid Patendibüroo asutaja. Oodatud on kõik oma toodet või teenust arendavad ja/või ettevõtted, kellel ka eksport meelel võiks mõlkuda.

Koolitus toimub 9.12 kell 10:00 Haapsalus, Karja 27 (II korrus, SA Läänemaa seminariruumis). Koolitus, kohvipausid ja lõuna on tasuta!

NB! Kohtade arv on piiratud, palume eelneval registreeruda http://bit.ly/EAS9-12. Registreerumine on avatud kuni 6.12 kella 15:00ni.

Koolitajad:

MARGUS SARAP- Euroopa ja Eesti patendivolinik, Sarap ja Partnerid Patendibüroo asutaja. Kirjutanud ja esitanud hulgaliselt kasuliku mudeli taotlusi ja patenditaotlusi Eestis, esitanud rahvusvahelisi taotlusi ning abistanud taotlejaid nende taotluste menetlemisel, samuti vaidlustes. Esinenud loengutega ettevõtjatele ning kirjutanud artikleid leiutiste kaitsmise probleemidest.

SIIM KINNAS on EAS-i intellektuaalomandi spetsialist, kellel on pikaajaline intellektuaalomandi kommertsialiseerimise kogemus tehnika-, IT- ja materjaliteaduse valdkonnas (Kas, miks, mida ja kus patenteerida? Millised on muud võimalused ettevõtte arenduste kaitseks? Kuidas intellektuaalomandi tingimusi näiteks ülikoolidega läbi rääkida? Kas ja kuidas intellektuaalomandit välja litsentseerida? Kuidas kaitsta end võimaluse eest, et ettevõtet rünnatakse kellegi teise intellektuaalomandiga?).

10.00-11.30 – Ärisaladus, oskusteave ja patenteeritavad arendused
Mis asi on ärisaladus, kellele see kuulub ja kuidas seda äri arendamiseks kasutada? Mis mõte on patendil, kui „hiinlased niikuinii kopeerivad kõike“?  Miks üleüldse patendi peale mõelda, mida see ettevõttele tagasi toob ja millal see juhtub? Mis asi on Freedom To Operate (FTO) ehk tegutsemisvabadus ja miks see igat oma toodet eksportivat ettevõtet murelikuks peaks tegema?

11.30-11.45 paus

11.45-13.00 – Kaubamärk ja disain
Miks, millal ja kuidas kaitsta kaubamärki ja mis hetkel see ära tasub? Mis see maksma läheb? Rahvusvaheline kaubamärk. Kas sisse ostetud disain on sinu või disaineri oma? Mis teha, kui keegi süüdistab sind kaitstud disaini või kaubamärgi rikkumises?

13.00-13.45 kerge lõunaeine

13.45-15.15 – Suure pildi analüüs
Mis see kõik maksab? Mis on need tarvilikud teenused ja mis need maksavad? Millised on võimalikud toetusmeetmed? Kuidas intellektuaalomand ettevõtte bilanssi kanda? Strateegiline, vähemalt 5 aasta vaade tulevikku. Mida kasulikku saab selles valdkonnas tasuta teha – avalikud andmebaasid ja nende kasutamine.

15:15-15:30 võimalus küsida