Daylight

Taaskasutuseteemaline õpilaskonkurss „Tee Ringi!“

  • Esileht
  • Taaskasutuseteemaline õpilaskonkurss „Tee Ringi!“

VALDKONNA ASJATUNDJA

Kaja Rüütel

+372 5566 4766

NB! Seoses eriolukorraga on projekt edasi lükatud!

Taaskasutuseteemaline õpilaskonkurss „Tee Ringi!“

SA Läänemaa (edaspidi SAL) kuulutab välja taaskasutuseteemalise õpilaskonkursi „Tee Ringi!“, et leida uusi nutikaid lahendusi kohalike ettevõtete tootmisjääkide kasutamiseks. Konkursi eesmärgiks on ärgitada noori enam mõtlema taaskasutuse teemadel pakkumaks välja uusi lahendusi. Konkursi tulemusena peaksid tekkima uued tooted.

Kutsume kõiki Läänemaa koolide 6.-12. klasside õpilasi konkursil osalema! Osaleda võib koos klassikaaslastega, sõpradega või hoopis üksi. Meeskonna suurus kuni 4 inimest. SAL annab kõikidele registreerunud meeskondadele kasutada ühesuguse komplekti toomisjääke (puit/vineer, riie, metall). Osaleva meeskonna roll on sellest luua midagi uut. Lubatud on kasutada kõiki töövahendeid, vajadusel kasutada lisamaterjale (mitte rohkem kui 10% töö mahust) selleks, et valmiv toode oleks terviklik. Oluline, et ei unustataks taaskasutust!  

Taaskasutuseteemalise projektiga soovime õpilastele anda võimaluse luua tootmisjääkidest uuenduslikke lahendusi, rõhutades loodusvarade mõistlikku tarbimist, jäätmete vähendamise vajadust ning uute innovaatiliste ärimudelite loomise vajadust, mis otsivad toodetele ja nende materjalidele alternatiivseid tulevikke, selle asemel, et muuta need jäätmeteks. Ühtegi materjali ei raisata, vaid ressursid ja materjalid ringlevad lõputult ning toodavad seeläbi kauem väärtust.

Iga konkursil osalev meeskond teeb valminud tootest kuni 2-minutilise videoklipi. Videoklipp saadetakse konkursi korraldaja e-posti aadressile. Esitatud videoklippe hindab žürii, mille koosseisu kuuluvad konkursi koostööpartneritest ettevõtete esindajad.

Sihtrühm: 6.-12. klassi õpilased

Koostööpartnerid:

Haapsalu Metal OÜ

Haapsalu Uksetehase AS

Pakpoord OÜ

Serengeti OÜ

Konkursil osavõtmisega kinnitad, et osaled avalikul üritusel, kus pildistatakse, filmitakse. Filme ja pilte võidakse kajastada SA Läänemaa meediakanalites ja ajakirjanduses.

Lisainfo:

Kaja Rüütel, noorte ettevõtlikkuse projektijuht

Kontaktid: e-post kaja.ruutel@laanemaa.ee

Ajakava

Konkursile registreerimine toimub 9.03 kuni 17.03.

Avasündmus registreerinud meeskondadele toimub 24.03.2020 (asukoht täpsustatakse).

Videoklipi esitamise tähtaeg 14.04.2020.

Suur Finaal toimub 30.04.2020 (asukoht täpsustatakse). Konkursi käigus valminud toodete väljapanek, videoklippide esitlemine.