Ühisnädal

VALDKONNA ASJATUNDJA

TANEL TIISLER

+372 5340 4783

Ühisnädala sündmused

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis toimus esimest korda 2013. a novembrikuu viimasel nädalal, kodanikupäeva ümber. Ühisnädal kasvas välja kodanikuühenduste üle-eestilistest konverentsidest ja Domus Dorpatensise Kodanikuühiskonna nädalast. Ühisnädala mõte on lihtne – sellel nädalal räägime kodanikuühiskonnast, koos loomisest ja ühistest ettevõtmistest.

Ühisnädala Läänemaa sündmused:

28.november – Tänuüritus “Läänemaa tunnustab”

Kuid sina või sinu ühing tahaks korraldada mõne asjakohase sünmuse just sellel nädalal, siis anna endast märku tanel.tiisler@laanemaa.ee.

Ühisnädala sündmustega saad end jooksvalt kursis hoida Ühisnädala kodulehe ja Ühisnädala Facebooki lehe kaudu.

Annetamistalgud

Ühisnädala 2019 ajal toimuvad esmakordselt Eesti annetamistalgud. Annetamistalgud toimuvad 3. detsembril üle Eesti.

Annetamistalgutele kutsume osalema kõiki vabaühendusi, kes soovivad tugevadada olemasolevaid sidemeid püsiannetajatega või leida uusi annetajaid. Annetamistalgud annavad hea võimaluse tutvustada enda ühenduse tegevust!

Kui sul on soov osaleda annetamistalgutel, siis anna sellest teada e-maili aadressil annetamistalgud@heakodanik.ee enne 31. oktoobrit.

Kuidas osaleda?

Talgutele sobivad kõik tegevused, mis aitavad leida uusi annetajaid ning tugevdada sidemeid olemasolevatega.

Näiteks:

  • Korralda mõni heategevuslik üritus: kontsert, spordivõistlus, oksjon, väljamüük, õhtusöök, matk või muud sellist, mille tulud lähevad heategevuseks või mille käigus kogutakse annetusi.
  • Mine oma annetajate juurde. Proovi näiteks korjanduskastiga annetuste kogumist avalikes paikades, lepi kokku kohtumisi ettevõtjatega, tutvusta oma organisatsiooni üritustel vms.
  • Kutsu annetajad endale külla. Kui teie organisatsioonil on ruumid, kus midagi põnevat toimub, tehke avatud uste päev ning kutsuge inimesed oma tööga tutvuma ja võimalusel ka ise käsi külge panema.
  • Kirjuta või helista oma annetajatele. Ütle neile aitäh ja räägi, mida nende toetuste abil korda saatnud olete.
  • Tutvusta uusi plaane, mille elluviimises nad aidata saaksid. Uuri nende tagasisidet oma tegevustele. Kutsu ühekordseid annetajaid hakkama püsiannetajateks.
  • Tutvusta oma tegemisi ning annetajate rolli neis sotsiaalmeedias. Avalda näiteks kokkuvõte teie organisatsiooni saavutustest ja õppetundidest. Vahendage sõnas, pildis või helis oma vabaühenduse päeva, tutvustage oma inimesi. Kutsuge huvilisi esitama küsimusi ja vastake neile.
  • Püstita oma meeskonnale või sõpruskonnale mõni heategevus-ülesanne ning kutsu ka teisi selles osalema.

Loe lähemalt annetamistalgutest siit.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja Maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Tegevuste elluviimiseks on abiks hulk tublisid vabatahtlikke! Annetamistalgud on osa üle-eestilisest kodanikuühiskonna nädalast Ühisnädal.