EDIC Läänemaa üritused 2019/2020

  • Esileht
  • EDIC Läänemaa üritused 2019/2020

VALDKONNA ASJATUNDJA

EGE TATARMÄE

+372 5557 4773

EDIC Läänemaa üritused

2020

Europe Direct Läänemaa pani oma õla alla ja saatis veebi vahendusel Läänemaa koolidesse põnevalt kõnelema Euroopa teemadel ja ühtlasi teemal “Mobiiltelefon ja eraelu” tuntud vandeadvokaadi ja Tartu Ülikooli Euroopa õiguse dotsendi Carri Ginteri.

18. novembril oli Haapsalu Tarekese lasteaias traditsiooniline Rahvuste päev, millest oli hea meel osa võtta ka Europe Direct Läänemaal. Üritusel esindas iga lasteaiarühm ühte riiki. Osalemise kaudu tutvusid lapsed ja nende vanemad teiste rahvuste traditsioonide, kultuuri ja väärtustega. Ürituse tarbeks valmisid spetsiaalsed kostüümid ja õpiti selgeks uued laulud ja tantsud. Sel aastal valiti riikideks India, Ameerika Ühendriigid, Holland, Šotimaa, Argentiina ja Norra. Juhtkond kehastas Gröönimaa inuitte.  Europe Direct Läänemaa koordinaator Ege Tatarmäe jagas lastele toredaid lastepäraseid loomakujulisi helkureid ning lapsevanematele jagamiseks läksid Europe Direct Läänemaa tegemisi tutvustavad infovoldikud. Loe rohkem portaalist Läänlane või Lääne Elust.

Europe Direct Läänemaa osaleb Haapsalu raamatukogu raamatukogupäevadel. 27. oktoobrist 31. oktoobrini leiad raamatukogust Europe Direct Läänemaa infolaua, kus on võimalik tutvuda teavikutega, mida meie infokeskuses leidub. Lisaks on võimalus tutvuda Horvaatia ja Saksamaa kirjanduse näitusega, sest need kaks riiki on 2020. aastal eesistujariigid ja seetõttu on põhjust vastavate maade kirjandust lähemalt uurida. 28. oktoobril leiate meid ka Haapsalu raamatukoguhoidjate ja -sõprade tänuüritusel, kus esinevad Kai Aareleid, Juhan Hepner, Joonas Hellerma.

Europe Direct Läänemaa korraldusel toimusid 5. septembril huvisõidurongiga Peetrike kolm Euroopa-eri sõitu (kell 12, 13 ja 14), kus Jüri Kuuskemaa kõneles Peetrikesel Euroopaga seotud ajalooliselt põnevatest faktidest ja kohtadest Haapsalus. Osalemine oli kõigile TASUTA.


2019

13. novembril tegi Erkki Kubber Sihtasutus Läänemaa seminariruumis ettevõtlusalase koolituse õpetajatele ning 21. novembril toimus Noarootsis Pürksi mõisas Kaire Valge noori ettevõtlikkusele innustav koolitus. Selle tulemusel hakkas Kaire ka õpilasfirmade mentoriks. Oma tegevusi käis tutvustamas ka EDIC Läänemaa.

10. juunil toimus Läänemaa mittetulundusühingutele õppereis Lahemaale, kus tutvuti Euroopa Liidu vahenditest toetatud objektidega.

17. mail toimus Läänemaa ettevõtlikele noortele õppereis Tallinnasse, kus noori tutvustati Euroopa Liidu temaatikaga, tehti viktoriin ja lahendati ristsõnu. Lisaks osalesid noored Taltech Mectory eri töötubades. Valikus olid sellised arendavad töötaod nagu „Mobiilimängu loomise App”, „Loo oma 3D maailm, kasutades programmi SketchUp” ja „Moepusle”. Lisaks said noored võimaluse end lahti mõistatada eri põgenemistubadest nii Cluastrophobias kui ka Exit Roomis.

Euroopa päeva raames toimus Haapsalu turul (Jüriöö 7) ja selle lähiümbruses 4. mail kell 10–14 Haapsalu Euroopa päeva festival.

Festivalil toimus kohalike toodete turg ning õpilas- ja minifirmade laat. Turu ees olevas parklas oli suur telk koos esinejate ja meelelahutusprogrammiga ning olemas oli ka lasteala.

Euroopa Parlamendi saadikukandidaadid astusid üles saate “Reis ümber Eesti” formaadis. Kõik, alates kujundusest kuni sisu ja muusikalise meelelahutuseni, oli sama, mis ekraanilt tuttavas ERRi saates. Ürituse päevajuht oli legendaarne ja armastatud Ivo Linna. Muusikalised vahepalad esitas ansambel Supernoova, laulmas kuulis Ivo Linnat ja Antti Kammistet.

Üritus oli kõigile TASUTA!

Euroopa päeva üritusi korraldab Euroopa Komisjoni esindus koostöös Europe Directi teabekeskuste, Riigi Tugiteenuste Keskuse, Euroopa Parlamendi büroo, ELi liikmesriikide saatkondade ja paljude teiste partneritega. Vaata ürituse pildigaleriid.