EDIC Läänemaa üritused 2019/2020

  • Esileht
  • EDIC Läänemaa üritused 2019/2020

VALDKONNA ASJATUNDJA

EGE TATARMÄE

+372 5557 4773

EDIC Läänemaa üritused

2020

Europe Direct Läänemaa korraldusel toimuvad 5. septembril huvisõidurongiga Peetrike kolm Euroopa-eri sõitu (kell 12, 13 ja 14), kus Jüri Kuuskemaa kõneleb Peetrikesel Euroopaga seotud ajalooliselt põnevatest faktidest ja kohtadest Haapsalus. Osalemine on kõigile TASUTA, aga vajalik on eelnev registreerimine:

Kell 12 toimuvale sõidule.

Kell 13 toimuvale sõidule.

Kell 14 toimuvale sõidule.

Lisaküsimuste korral kirjutage: ege.tatarmae@laanemaa.ee.


2019

13. novembril tegi Erkki Kubber Sihtasutus Läänemaa seminariruumis ettevõtlusalase koolituse õpetajatele ning 21. novembril toimus Noarootsis Pürksi mõisas Kaire Valge noori ettevõtlikkusele innustav koolitus. Selle tulemusel hakkas Kaire ka õpilasfirmade mentoriks. Oma tegevusi käis tutvustamas ka EDIC Läänemaa.

10. juunil toimus Läänemaa mittetulundusühingutele õppereis Lahemaale, kus tutvuti Euroopa Liidu vahenditest toetatud objektidega.

17. mail toimus Läänemaa ettevõtlikele noortele õppereis Tallinnasse, kus noori tutvustati Euroopa Liidu temaatikaga, tehti viktoriin ja lahendati ristsõnu. Lisaks osalesid noored Taltech Mectory eri töötubades. Valikus olid sellised arendavad töötaod nagu „Mobiilimängu loomise App”, „Loo oma 3D maailm, kasutades programmi SketchUp” ja „Moepusle”. Lisaks said noored võimaluse end lahti mõistatada eri põgenemistubadest nii Cluastrophobias kui ka Exit Roomis.

Euroopa päeva raames toimus Haapsalu turul (Jüriöö 7) ja selle lähiümbruses 4. mail kell 10–14 Haapsalu Euroopa päeva festival.

Festivalil toimus kohalike toodete turg ning õpilas- ja minifirmade laat. Turu ees olevas parklas oli suur telk koos esinejate ja meelelahutusprogrammiga ning olemas oli ka lasteala.

Euroopa Parlamendi saadikukandidaadid astusid üles saate “Reis ümber Eesti” formaadis. Kõik, alates kujundusest kuni sisu ja muusikalise meelelahutuseni, oli sama, mis ekraanilt tuttavas ERRi saates. Ürituse päevajuht oli legendaarne ja armastatud Ivo Linna. Muusikalised vahepalad esitas ansambel Supernoova, laulmas kuulis Ivo Linnat ja Antti Kammistet.

Üritus oli kõigile TASUTA!

Euroopa päeva üritusi korraldab Euroopa Komisjoni esindus koostöös Europe Directi teabekeskuste, Riigi Tugiteenuste Keskuse, Euroopa Parlamendi büroo, ELi liikmesriikide saatkondade ja paljude teiste partneritega. Vaata ürituse pildigaleriid.