Daylight

EDIC Läänemaa üritused

  • Esileht
  • EDIC Läänemaa üritused

VALDKONNA ASJATUNDJA

EGE TATARMÄE

+372 5557 4773

EDIC Läänemaa üritused

2021

10. mail kell 12.00–14.15 toimub väga huvitav veebiseminar „Mida on Euroopal koroonakriisist õppida?“. Oled oodatud kuulama ja kaasa mõtlema!
Seminariga avatakse Euroopa tuleviku konverentsi arutelu Eestis.
Seminari kava:
12.00–12.45 Mida on Euroopal kriisist õppida?
Kaja Kallas, Eesti Vabariigi peaminister
Kadri Simson, Euroopa Komisjoni energeetikavolinik
12.45–13.30 Kuidas on Euroopa kriisilahendustega rahul Eesti inimesed? Mida oodatakse edaspidi?
Eurobaromeetri Eesti raportit tutvustab Aivar Voog (Kantar-Emor), uuringule annavad tagasisidet Euroopa Parlamendi saadik Sven Mikser ja Riigikogu liige Urmas Reinsalu.
13.30–14.15 Kuidas näevad Euroopa tulevikku inimesed üle Eesti?
Kohalikud ettevõtjad, poliitikud ja ajakirjanikud jagavad Euroopa teabekeskuste juhtimisel oma mõtteid sellest, kuidas EL on kriisis hakkama saanud ja mida tulevikus saaks paremini teha.
Haapsalust on konverentsil osalemas linnapea URMAS SUKLES ja SA Läänemaa juhataja ANU KIKAS.
Arutelu juhib ajakirjanik Johannes Tralla.
Veebiseminaril osalemiseks registreeri hiljemalt 6. maiks SIIN.
Lingi veebiseminariga liitumiseks saadame kõikidele registreerunud osalistele vahetult enne ürituse toimumist.
Loe rohkem SIIT.
————————————————————————————————————————————————————————————-

Algab suur auhinnajaht!

Et praegusel keerulisel ajal koju konutama ei jääks, ega seal kurbi mõtteid mõlgutama ei hakkaks, kutsub Europe Direct Läänemaa koostöös Läänela Spordiliiduga inimesi ülesse osalema liikumissarjas „Liigu oma tervise heaks“.

Ürituse kestab 20. märtsist 20. aprillini ning liikumiseks on mitmeid võimalusi – saab kas kõndida, joosta, sõita rattaga või teha kepikõndi. Et liikumine kulgeks põnevamalt, on osalejatel ülesanne püüada liikumise käigus pildile võimalikult palju Lääne maakonnas Euroopa Liidu toetust saanud objekte.

Osalemiseks tee järgmist:
1. Registreeri ennast SIIN
2. Rajal tee selfi objektist ja võimalusel ka nutirakenduse logi-väljavõtted käidud teekonnast
3. Saada oma pildid ja läbitud teekonnad e-postile spordiliit@laanesport.ee või Facebooki sündmuse lehele. Hea oleks kui suudad pildi kõrvale panna objekti(de) nime ja kirjeldada ka oma kokkupuuteid selle kohaga. Pole keelatud lemmikkohta külastada ka mitu korda ning seejuures kirjeldada erinevaid meenutusi 😊

Kõikide osalejate vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu 26. aprillil. Peaauhinna (300 euro väärtuses Euronicsi kinkekaardi) saab enim Euroopa Liidu toetust saanud objekte leidnud osaleja. 100-eurose Sportlandi kinkekaardi saavad nii enim jalgsi liikunud osaleja kui ka enim rattaga liikunud osaleja. Peaauhindade loosikasti pääsevad nimed, kes on saatnud oma logiväljavõtted käidud või sõidetud teekondadest. Lisaks on loosikastis veel hulganisti väiksemaid auhindu.

Osalejad võivad panna FB sündmuse lehele ka otsevideosid ja kauneid pilte, kajastamaks oma emotsioone rajal ning motiveerivad seeläbi oma sõpru ja tuttavaid sarjast osa saama.

Jälgige rajal kõiki COVID-19 puhanguga kehtestatud reegleid (2+2 jm)

Osalemine on kõigile tasuta.

Lisainfo ja küsimused: Ülle Lass, 5171746, spordiliit@laanesport.ee

 

 

 

 

 

 

 

 

2020

Europe Direct Läänemaa pani oma õla alla ja saatis veebi vahendusel Läänemaa koolidesse põnevalt kõnelema Euroopa teemadel ja ühtlasi teemal “Mobiiltelefon ja eraelu” tuntud vandeadvokaadi ja Tartu Ülikooli Euroopa õiguse dotsendi Carri Ginteri.

18. novembril oli Haapsalu Tarekese lasteaias traditsiooniline Rahvuste päev, millest oli hea meel osa võtta ka Europe Direct Läänemaal. Üritusel esindas iga lasteaiarühm ühte riiki. Osalemise kaudu tutvusid lapsed ja nende vanemad teiste rahvuste traditsioonide, kultuuri ja väärtustega. Ürituse tarbeks valmisid spetsiaalsed kostüümid ja õpiti selgeks uued laulud ja tantsud. Sel aastal valiti riikideks India, Ameerika Ühendriigid, Holland, Šotimaa, Argentiina ja Norra. Juhtkond kehastas Gröönimaa inuitte.  Europe Direct Läänemaa koordinaator Ege Tatarmäe jagas lastele toredaid lastepäraseid loomakujulisi helkureid ning lapsevanematele jagamiseks läksid Europe Direct Läänemaa tegemisi tutvustavad infovoldikud. Loe rohkem portaalist Läänlane või Lääne Elust.

Europe Direct Läänemaa osaleb Haapsalu raamatukogu raamatukogupäevadel. 27. oktoobrist 31. oktoobrini leiad raamatukogust Europe Direct Läänemaa infolaua, kus on võimalik tutvuda teavikutega, mida meie infokeskuses leidub. Lisaks on võimalus tutvuda Horvaatia ja Saksamaa kirjanduse näitusega, sest need kaks riiki on 2020. aastal eesistujariigid ja seetõttu on põhjust vastavate maade kirjandust lähemalt uurida. 28. oktoobril leiate meid ka Haapsalu raamatukoguhoidjate ja -sõprade tänuüritusel, kus esinevad Kai Aareleid, Juhan Hepner, Joonas Hellerma.

Europe Direct Läänemaa korraldusel toimusid 5. septembril huvisõidurongiga Peetrike kolm Euroopa-eri sõitu (kell 12, 13 ja 14), kus Jüri Kuuskemaa kõneles Peetrikesel Euroopaga seotud ajalooliselt põnevatest faktidest ja kohtadest Haapsalus. Osalemine oli kõigile TASUTA.


2019

13. novembril tegi Erkki Kubber Sihtasutus Läänemaa seminariruumis ettevõtlusalase koolituse õpetajatele ning 21. novembril toimus Noarootsis Pürksi mõisas Kaire Valge noori ettevõtlikkusele innustav koolitus. Selle tulemusel hakkas Kaire ka õpilasfirmade mentoriks. Oma tegevusi käis tutvustamas ka EDIC Läänemaa.

10. juunil toimus Läänemaa mittetulundusühingutele õppereis Lahemaale, kus tutvuti Euroopa Liidu vahenditest toetatud objektidega.

17. mail toimus Läänemaa ettevõtlikele noortele õppereis Tallinnasse, kus noori tutvustati Euroopa Liidu temaatikaga, tehti viktoriin ja lahendati ristsõnu. Lisaks osalesid noored Taltech Mectory eri töötubades. Valikus olid sellised arendavad töötaod nagu „Mobiilimängu loomise App”, „Loo oma 3D maailm, kasutades programmi SketchUp” ja „Moepusle”. Lisaks said noored võimaluse end lahti mõistatada eri põgenemistubadest nii Cluastrophobias kui ka Exit Roomis.

Euroopa päeva raames toimus Haapsalu turul (Jüriöö 7) ja selle lähiümbruses 4. mail kell 10–14 Haapsalu Euroopa päeva festival.

Festivalil toimus kohalike toodete turg ning õpilas- ja minifirmade laat. Turu ees olevas parklas oli suur telk koos esinejate ja meelelahutusprogrammiga ning olemas oli ka lasteala.

Euroopa Parlamendi saadikukandidaadid astusid üles saate “Reis ümber Eesti” formaadis. Kõik, alates kujundusest kuni sisu ja muusikalise meelelahutuseni, oli sama, mis ekraanilt tuttavas ERRi saates. Ürituse päevajuht oli legendaarne ja armastatud Ivo Linna. Muusikalised vahepalad esitas ansambel Supernoova, laulmas kuulis Ivo Linnat ja Antti Kammistet.

Üritus oli kõigile TASUTA!

Euroopa päeva üritusi korraldab Euroopa Komisjoni esindus koostöös Europe Directi teabekeskuste, Riigi Tugiteenuste Keskuse, Euroopa Parlamendi büroo, ELi liikmesriikide saatkondade ja paljude teiste partneritega. Vaata ürituse pildigaleriid.