5 aastat üle-Eestilist võrgustikku! Oleme kasvanud selle aja jooksul pea kümnekordselt

Haridusprogramm „Ettevõtlik Kool“ sai alguse Ida-Viru maakonnast ja alustas laienemist teistesse maakondadesse viis aastat tagasi. Sellest ajast alates on võrgustik kasvatanud liikmete arvu pea kümnekordselt: 17lt 145 õppeasutuseni. Nende seast on hindamise läbinud õppeasutusi 90, mis kõik kannavad kvaliteedimärgist „Ettevõtlik kool“ või “Ettevõtlik lasteaed“.

“Ettevõtlikus koolis on olulisel kohal kaasav ja eluline õpe, mis jõuab nii ainetundidesse kui ka õppetöö välisesse aega. Nendes koolides ja lasteaedades on õpetajate ülesandeks kaasata lapsi kõigisse õppeprotsessi etappidesse nii, et initsiatiiv ja õppimislust lähtuksid nendest endist. See tähendab, et meie programmi abil kasvatame hakkama saajaid noori,“ selgitab haridusprogrammi arendusjuht Heidi Uustalu.

Selleks, et õppeasutus saaks kasutada ka kvaliteedimärgist tuleb Heidi Uustalu sõnul läbida hindamine, mis viiakse läbi järgmistes valdkondades: õppe- ja kasvatusprotsess, eestvedamine ja juhtimine, professionaalse arengu toetamine, koolipere aktiivsus ja mõju kogukonnas ja ressursid.

Hindamise läbinud õppeasutused jaotatakse kolmel erineval tasemel: baas-, hõbe- ja kuldtasemel.

• Baastaseme saanud õppeasutusi iseloomustab oma organisatsiooni igakülgne teadlik arendamine vastavalt ettevõtliku õppe kvaliteedisüsteemile ehk standardile. Baastaseme on saanud 80 õppeasutust.
• Hõbetaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe vallas kogemuste kandjad ja jagajad vähemalt oma maakonna piires ehk on eeskujuks oma maakonnas. Hõbetaseme on saanud 9 õppeasutust.
• Kuldtaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe liidrid nii Eesti siseselt kui ka välismaal, nad on väga suureks toeks programmi arendamisel. Kuldtaseme õppeasutusi on üks – Kiviõli I Keskkool.

Heidi Uustalu sõnul on võrgustikul suured plaanid tulevikuks. „Sel aastal on eesmärk laieneda suuremalt Harju- ja Tartumaale, digitaliseerida Ettevõtliku Kooli standard, et tagada selle parem kättesaadavus ja kasutajamugavus kõikidele koolidele. Lisaks viia läbi uuring Ettevõtliku Kooli enesehindamise rakendamise mõjust ning jätkata Eesti esimese rahatarkuse mentorklubi arendamist ja elluviimist,“ loetleb Uustalu.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 130 kooli ja 15 lasteaeda üle Eesti, kokku üle 25 000 õpilase.
Tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Vaata siit, millised õppeasutused on meiega liitunud:  https://evkool.ee/vorgustiku-oppeasutused/

Õpilasfirmad

Õpilasfirmade kevadlaat Haapsalu Kaubamaja II korrus 20.05.2023 kella 11.00-15.00

Viimane võimalus võtta maksimum õpilasfirmade toodete müügist. Laat toimub renoveeritud Kaubamaja II korrusel 20.05.2023. Osalemine on tasuta, kuid vajab eelnevat registreerimist. Registreerimine on avatud kuni: 11.05.2023 või kuni kohti jagub. Registreerimisvormi leiad SIIT Lisaküsimused: Kaja Rüütel tel: 55664766 või e-mail: kaja.ruutel@laanemaa.ee Läänemaa aasta õpilasfirma konkurss SA Läänemaa korraldas Läänemaa õpilasfirmadele konkursi, mille finaal toimus 4.juunil 2021. Autasustamine toimus 10.06.2021.

Läänemaa aasta õpilasfirma konkurss

SA Läänemaa korraldas Läänemaa õpilasfirmadele konkursi, mille finaal toimus 4.juunil 2021. Autasustamine toimus 10.06.2021. Konkursil said osaleda kõik Läänemaa õpilasfirmad, kes on osalenud 2020/2021. õppeaastal Junior Achievement Eesti õpilasfirmade programmis. Konkursi eesmärk on selgitada välja Läänemaa tublid õpilasfirmad, kes on olnud silmapaistvad oma ettevõtmistes ning sellega ka eeskujuks oma eakaaslastele. Läänemaa aasta õpilasfirma konkursil osalemiseks tuli täita elektrooniline akneet nin esitada kuni 3-minutiline õpilasfirma tegevust tutvustav video. Kõige lõpuks tuli õpilasfirmadel valmistada ette kuni 2- minutiline liftikõne ja vastata žüriiliikmete küsimustele. Kaasa tuli võtta oma toode, mida žürii vaatles. Läänemaa aasta õpilasfrimade konkursile esitas oma sooviavalduse 8 õpilasfirmat: ÕF Hoolime, ÕF KLADE, ÕF PlinK, ÕF Fabrec, ÕF Wotch, ÕF HOiE, ÕF Sleek Sheek, ÕF Salthy Health. Täname kõiki julgeid ja ettevõtlikke noori ettevõtjaid. Žürii langetas oma otsuse ja nii selgusid parimad. Läänemaa aasta õpilasfirma I koha saavutas Õpilasfirma PlinK Rebeka Villakov – tegevjuht Johanna Loorens – tootmisjuht Hanna-Liisa Viitmaa – finantsjuht Luise Türnpu – turundusjuht Juhendaja: Imbi Raudkivi II koha saavutas Õpilasfirma Wotch Christopher Kampmann – tegevjuht, turundusjuht Kaspar Kirsipuu – finantsjuht Kert Kallas – tootmisjuht Juhendaja : Rea Raus III koha saavutas Õpilasfirma HOiE Martina Muld – tegevjuht Henrieth Kampmann – tootmisjuht Mia Mai Muru – finantsjuht Briti Elise Jõpiselg – Turundusjuht Juhendaja: Imbi Raudkivi Praktiline- innovatsioonipreemia Aksel Tammann – direktor Karolin Aru – tootmisjuht Romel Hendrik Rautam – finantsjuht Rasmus Laherand – turundusjuht Juhendaja: Imbi Raudkivi Soovime tublidele ja ettevõtlikele noortele jätkuvat tegutsemistahet ja kõrget lendu ärimaailmas. Kõik tooted olid väga kvaliteetsed ja omal kohal päris ettevõtjate hulgas.

Valdkonna asjatundja

Valminud on Läänemaa rahvastiku ja koolivõrgu analüüs

Valdkonna asjatundja

Valminud on Lääne maakonna arengustrateegia 2035+

Valdkonna asjatundja

Kaja Rüütel