Daylight

Aasta ema

VALDKONNA ASJATUNDJA

Ege Tatarmäe

+372 5557 4773

LÄÄNEMAA AASTA EMA

Aunimetuse Läänemaa aasta ema andmise eesmärk on  väärtustada emadust ja perekonda ning tunnustada ema rolli laste kasvatamisel.

Läänemaa aasta ema tiitli saab ema, kes on eeskujuks teistele kodu ja perekonna väärtustamisel ning laste kasvatamisel. Kandidaat peab olema Eesti Vabariigi kodanik ja Läänemaa elanik. Sihtasutus Läänemaa, esindades Lääne maakonda ja selle kohalikke omavalitusi,
tunnustab aunimetuse saajat tunnustuskirja ning aunimetusega seotud temaatilise meenega. Varasemalt on Läänemaa aasta ema tiitli saanud Vivian Hallik, Ingrid Danilov, Silvi Tarang, Rita Lai, Lia Salumäe ning Aile Nõupuu.

2020. aasta Läänemaa aasta ema kandidaatide esitamise tähtaeg on 30. aprill. Saada (digi)allkirjastatud tunnustamise ettepaneku vorm (leiad altpoolt) e-posti teel aadressile info@laanemaa.ee või paberkandjal aadressile Sihtasutus Läänemaa, Karja 27, 90502, Haapsalu linn, Läänemaa.

Statuut

Tunnustamise ettepaneku vorm

Tunnustamise ettepaneku vorm välja trükkimiseks

Läänemaa aasta ema 2019

Läänemaa aasta ema 2019 on Aile Nõupuu, kes on kolme lapse ema ja kümne lapselapse vanaema.

Lapsed ja pere iseloomustasid Ailet nii: Ta on väga hea ema ja vanaema. Ta on abiks tütardele laste kasvatamises nii päeval kui ööl. Ta on rahuliku ja kannatliku iseloomuga. Aasta ema on loov, töökas, hoolitsev ja väga andekas. Oma põhitöö kõrvalt on ta veel ka kunstnik, käsitöömeister, kokk, aednik, lilleseadja, restaureerija, maaler. Lisaks oma pere lastele leidus pere söögilaua ääres alati kohti ka laste sõprade jaoks. Just nii suure südamega ja suurte tegudega on Läänemaa aasta ema.

Läänemaa aasta ema 2018

Läänemaa aasta ema 2018 on haapsallanna, 5 lapse ema Lia Salumäe.

Lia on töötanud 42 aastat EELK Haapsalu Püha Johannese koguduses muusikajuhi, organisti ja koorijuhina, koolitanud noori organiste. Lisaks on ta abiks koguduse diakoonia- ja kantseleitöös ning  laste ja noorte juhendamisel. Lia Salumäe toimetab ka Martna ja Ridala kogudustes ning on EELK Lääne praostkonna muusikatöö juht. Koos abikaasa Tiit Salumäega on üles kasvatatud viis tegusat last, kelle peredes omakorda kasvab kokku üheksa last.

Kõik Salumäede lapsed on õppinud muusikakoolis, tütred Mirjam ning Lea on käinud ema jälgedes ning nende töö on seotud muusikaga – Mirjam elab Lõuna-Saksamaal ja töötab viiuliõpetajana, Lea aga Soomes Seinäjoel kirikumuusikuna. Tütred Maria ja Lydia elavad oma peredega Haapsalus. Lydia on pikalt olnud abiks kodukoguduses ja töötab Rannarootsi muuseumis. Maria on saksa filoloog ning tegutseb väikeettevõtja, giidi ning tõlgina. Poeg Tiit junior on samuti väikeettevõtja ning elab perega Nõmmel, Lia isakodus.

Lia jaoks on pere ja kodu alati esimesel kohal, lapsed ja lapselapsed suurimaks rikkuseks. Kuigi lapsed on juba suured ja kogu perekonnaga kokku saadakse harva, väärtustab Lia neid hetki väga. Tütar Maria sõnul on ema andnud kõigile lastele edasi oskuse väärtustada kodu ja perekonda, usu Jumalasse. Koos usuga tulevad ka armastus, hoolimine ja turvatunne, tülitsemisele järgneb alati leppimine. Aasta ema tunnustati ehtekunstnik Keiu Kullese autoriehtega, mille andis üle Lääne-Eesti arenduskeskuse nõukogu esimees Urmas Sukles.