Läänemaa tunnustab 2020

LÄÄNEMAA SILMAPAISTVAMAD KODANIKUÜHISKONNA TEGIJAD

4. veebruaril toimunud tunnustusüritusel Läänemaa tunnustab 2020 tunnustasid sihtasutus Läänemaa koos Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupi ja Kodukant Läänemaaga 2020. aasta kodanikuühiskonna silmapaistvamaid tegijaid ja nende saavutusi.

Läänemaa Vedur 2020

MTÜ Priitahtlikud Pritsumehed – Palivere vana pritsuhoone uuendamise ja selle vabatahtlikule päästekomandole kasutusele võtmise eest.

Tiitli tõi neile Palivere vana pritsuhoone uuendamine ja selle kasutusele võtmine vabatahtliku päästekomando poolt. Ehitustöödel panid käed külge ka paljud kogukonnaliikmed, mis annab asjale erilise väärtuse. Ennastohverdavalt tehtud töö ja nähtud vaev tasus end kuhjaga ära, eelmise aasta kevadel sai hoone uue väljanägemise ja uhke tornkiivri. Kogu projekti tulihingeline ja energiline eestvedaja oli MTÜ Priitahtlikud Pritsumehed juhatuse liige Risto Roomet.

Läänemaa Sädeinimene 2020

Kätlin Rohilaid-Aljaste – projekti „Igale koolilapsele arvuti“ algatamise eest, tänu millele sai endale arvuti üle 1200 Eesti lapse.

Tema teene on projekt „Igale koolilapsele arvuti“. Tänu sellele Koheri külast alguse saanud projektile said tuhanded Eesti perekonnad arvuti. See võimaldas nende perede lastel osaleda e-õppes. Kätlin Rohilaid-Aljaste pühendus sellele eesmärgile ennastsalgavalt, kaasates selle idee teostamiseks ka teisigi. Tänu temale sai kuu aja jooksul endale arvuti üle 1200 Eesti lapse.

Läänemaa noorsootöö valdkonna tegu 2020

Haapsalu Noorte Huvikeskuse noorsootöötajad2020. aasta kevadiste koroonapiirangute ajal noorte huvitegevuse ja igapäevaelu toetamise eest.

Katrin Nuuter, Madli Uuemäe, Piia Tammeniit, Kedri Nurme, Kati Vidrik, Jaanika Miller, Natalja Jampolskaja, Ljudmilla Jampolskaja. Kui valitsus otsustas eelmise aasta 13. märtsil sulgeda koroonaviiruse levimise tõttu nii koolide, huviringide kui ka noortekeskuste uksed, leidsid nemad palju võimalusi, kuidas sisustada noorte vaba aega. Seda oludes, kus noored ei saanud enam kohtuda sõpradega ega teha oma igapäevaseid harjumuspäraseid tegevusi. Kõrgeim tunnustus nende tegevusele on noorte endi väga positiivne tagasiside.

Läänemaa kodanikuühiskonna tegu 2020

Ridala 800 – Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Ridala Püha Maarja-Magdaleena Kogudus

Ühe vana ja väärika koguduse ja kiriku pikaajalise tegevuse tähistamise, peonädala korraldamise ja kogukonna kaasamise eest.

Juuli lõpus toimunud kihelkonnapäevadega tähistati Ridala püha Maarja-Magdaleena koguduse esmamainimise 800. ja Ridala kiriku valmimise 750. aastapäeva. Viie päeva jooksul toimusid jumalateenistused, kontserdid, näitused, ajalookonverents ja laadapäev, mis haaras kaasa inimesi nii Ridala kihelkonnast kui ka kaugemalt. Selle kogukonda ühendanud suursündmuse taga seisis EELK Ridala koguduse õpetaja Küllike Valk, kel õnnestus temale omase optimismi ja säraga meelitada paljusid inimesi selle ürituse teokssaamisesse killukest oma panust andma.

Läänemaa noorsootöö valdkonna edendaja 2020

Mai Jõevee – noortesse panustamise ja aastatepikkuse töö eest tervist edendavate koolide võrgustiku koordinaatorina.

Kullamaa keskkooli õpetaja Mai Jõevee on pühendunud noortele ja nende tervise arengule. Mai Jõevee tervist edendavate koolide võrgustiku koordinaatori amet nõuab suurel määral õhinapõhisust ja panustamist. Mai Jõevee on oma suure südame ja pakatava energiaga selle tööga suurepäraselt hakkama saanud. Ta on teinud ära võrratult palju rohkem, kui tema töö nõuaks. Tema kui parandamatu optimisti moto on ikka olnud „Kui kuidagi ei saa, siis ikka saab!“

Läänemaa sotsiaalvaldkonna edendaja 2020

Serli Küünarpuu – pikaajalise ja hindamatu panuse eest sotsiaaltöösse Läänemaal.

Serli Küünarpuu panus Haapsalu ja Läänemaa sotsiaaltöösse on hindamatu. Ta on üks inimestest, kes on alati olemas ja oma laialdaste teadmistega kolleegidele abiks. Ta on hoidnud seda, mis juba loodud ja valdkonda ka edasi viinud. Haapsalu linna pensionäride sõnul on Serli Küünarpuu soe ja armas inimene, kellega on hea koos suuri asju korda saata.

“Läänemaa tunnustab 2020” tiitlisaajad pildistas üles Silver Raidla.

Tunnustamist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Sihtasutus Läänemaa ja Kodukant Läänemaa.

Sulle võib veel meeldida