Tõenäoliselt on igaühel meist Läänemaaga seoses oma emotsioonid, teadmised ja kogemused.
Kindlasti teate, et Läänemaa on üks soostunumaid ja hõredama asustusega Eestimaa piirkondi, samas rikas muinasaegsete linnuste ja ohvripaikade poolest.
Et Läänemaal asuvad Nõva ja Noarootsi lõhnavad männimetsad ja et Matsalu on Euroopa kõige liigirikkam linnuvaatluspiirkond.
Et meil on Eesti suuruselt neljas saar Vormsi ja neljateistkümnes saar Osmussaar.
Et Haapsalu sai linnaõigused 1279. aastal, siin on mõnusad ja romantilised kohvikud, ravimuda, pika perrooniga raudteejaam, puitpitsilised majad ja Kuursaal, soe merevesi Paralepa rannas, võimsad lossivaremed koos kuulsa Valge Daami’ga, kes end siiani iga suve lõpus lossiaknal ilmutab.
Et meil on väga tuntud Haapsalu sallid, mille õhulisust saab proovida seda läbi abielusõrmuse tõmmates või et Haapsalu sportlaste vehklemine on andnud Eestile olümpiavõitjaid, lisaks veel südamliku filmi „Vehkleja“.
Seda loetelu võiks veel jätkata, sest Läänemaal on, millega särada.
Soovime nende teadmiste hulka lisada huvitavaid arvulisi fakte Läänemaa kohta – näiteks, mitu sekundit vältab Haapsalu Toomkiriku kella heli, mitu küla on Vormsi saarel või mitu allikat on Läänemaal?
Loodame, et suudame Teis tekitada huvi Läänemaa avastamise vastu ja et seeläbi leiab Läänemaa veelgi kindlama koha Teie südametes.
Tänusõnad Haapsalu linna arenguspetsialist Ülla Paras’ele, Läänemaa Ühisgümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetaja Kalle Lõuna’le, ornitoloog Tarvo Valker’ile ja Peeter Särg’ile (Naxti OÜ). Nemad aitasid kaasa video sisu kokkupanemisel ja valmimisel.
Video pikkus on 7 minutit.