Avatud on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili tudengite käsitöönäitus „Tali tuleb“

Sisestatud: 04.12.2013


Lääne Maakonna Keskraamatukogu kojulaenutuses ja lugemissaalis on alates 3. detsembrist avatud käsitöönäitus „Tali tuleb“. Näitus koosneb Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili neljanda kursuse tudengite koolitöödest, mille on koostanud ja üles seadnud samal kursusel õppiv tudeng Kärt Aedviir. Näitus on jaotatud vastavalt teemadele ja korrustele kolmeks osaks: „Neerud sooja“, „Käpad kirjuks“, „Tikand ehteks“.

 

„Neerud sooja“ väljapanek sisaldab telgedel kootud täisvillaseid kangaid, mis on vormistatud sõbaks, suurrätiks või salliks ja lisaks on vaatamiseks masinal kootud silmkoelised ja omakootud kangast disainitud kampsunid.

„Käpad kirjuks“ sisaldab Kihnu meeste kirikindaid, Läänemaa kinnaste ja Mulgi sukkade rekonstruktsioone, samuti nõeltehnikas kootud esemeid.

„Tikand ehteks“ toob välja arhailise tikandiga kaunistatud sõrmkindad, lisaks veel geomeetrilise tikandiga lahttaskud ja heegeldatud randmekatted.

 

Näitust saab külastada raamatukogu lahtiolekuaegadel ja jääb avatuks kuni 31. detsembrini. Toetajateks on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ning SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid. Lisainformatsiooni näituse kohta leiab raamatukogu kodulehelt www.lib.haapsalu.ee ja Facebookist „Haapsalu raamatukogu“.

  

Näituse koostaja ja lisainfo:

Kärt Aedviir

kart.aedviir@gmail.com

  

Teate koostas ja edastas:

Marika Matvei

peaspetsialist lugejakoolituse alal

Tel: 472 4492

E-mail: marika@lib.haapsalu.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele