Muutub liikluskorraldus Haapsalu vanalinnas

Sisestatud: 20.04.2017

27. aprillil hakkab Haapsalu vanalinnas kehtima suvine liikluskorraldus, mis toob muudatusi mootorsõidukite liikumises Karja tänaval ning suunab ühistranspordiliikluse sealt eemale. Ümberkorraldused on vajalikud seoses kohvikute suveterrasside paigaldamisega ning kultuuriürituste korraldamisega.

Aprilli lõpus muutuv liikluskorraldus Haapsalu vanalinnas toob kaasa järgmised muudatused maakonnaliinide töös:

  • Lossiplatsi, Karja, Ehte ja Okase muuseumi peatused suletakse.
  • Mihkli tänavale maja nr 3, Suur-Lossi tänavale maja nr 13 ja Lahe tänavale maja nr 11 juurde tulevad ajutised peatused.
  • Maakonnaliini nr 1 Lossiplats – Rohuküla marsruut on Posti – Karja – Kalda – Mihkli – Posti. Liini lõpp-peatuseks jääb Kalda.
  • Maakonnaliinide nr 2 Holmi – Uuemõisa ja nr 3 Holmi – Ragn-Sells marsruut on Holmi – Sadama – Suur-Lossi – Lahe – Mihkli – Posti.
  • Maakonnaliinide nr 22 Haapsalu – Risti – Kuijõe, nr 26 Haapsalu – Palivere – Risti ja nr 36 Haapsalu – Taebla – Linnamäe – Palivere marsruut on Posti – Karja – Kalda – Mihkli – Posti. Lossiplatsi peatuse asemel peatuvad bussid Kalda peatuses.

Kuigi ühistranspordiliiklus on Karja tänavalt eemale suunatud, ei suleta tänavat mootorsõidukite liikluseks. Rakendatakse juba varasematel suvedel kehtinud muudatusi. Rootsituru ringtee suletakse ning Ehte tänavalt tulijad peavad andma teed Karja tänavalt ja Lossiplatsilt tulijatele.

Lisandumas on ka uusi tänavaterrasse. Näiteks on sel suvel tänavaterrass ka Mulliga ja Mullita veinibaaril ning Rootsituru kohvikul.

Suvine liikluskorraldus kehtib 1. oktoobrini 2017.

Ühistranspordi muudatuste kohta on teave väljas peatustes ja riikliku ühistranspordiregistri veebilehel www.peatus.ee.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele