Läänemaa aasta isa on Andres Paju

Sisestatud: 14.11.2017

Tänavune Läänemaa aasta isa on Andres Paju Linnamäelt. Hooliv isa, toetav abikaasa, parim sõber, kirglik spordientusiast, hinnatud töömees – nii iseloomustab oma isa tema kandidatuuri esitanud tütar Nelli Differt.

Andres Paju on läbinisti Läänemaa inimene – siin sündinud, kasvanud, pere loonud. Aasta isa tiitel ei ole peres esimene omataoline. Aastal 2001 nimetati Andrese abikaasa Leelo Läänemaa aasta emaks. Pajude peres on kolm last. Lastest keskmine, 27-aastane tütar Nelli on abielus ja elab juba omaette. Vanim, 28-aastane poeg Karl ja noorim, 17-aastane poeg Raul, elavad kodus.

Nelli Differt iseloomustab: „Minu isa on õpetanud, toetanud ja armastanud oma lapsi jäägitult. Ta ei ole meid hellitanud, vaid just suunanud tegema õigeid valikuid ja õpetanud meid elus hakkama saama“. Pere vanim laps on erivajadusega poeg, kelle kasvatamine ei ole olnud lihtne ja kerge. Andres on alati olnud oma abikaasale ja kogu perekonnale igati toeks.

Nelli rõhutab, et isa on ka väga hea sõber, kellega koos nautida kvaliteetaega.

Andres töötab Helka mööblisalongis mööblipaigaldajana. Usutavasti on igal läänlasel endal või siis tutvuskonnas just Andrese poolt paigaldatud köögimööbel.

Andres on väga entusiastlik spordisõber. Nooruses ise kõrgtasemel sporti teinuna, elab ta täna innukalt kaasa kõigile Eesti sportlastele. Suuresti tema toetusel ja innustamisel on tütar Nelli jõudnud Eesti sporditippude hulka.

Sel aastal esitati Lääne maavalitsusele neli aasta isa kandidaati. Andres Paju on Lääne-Nigula valla elanik, üks kandidaat oli Lihula vallast ja kaks Ridala vallast. Kõik esitatud on väga tugevad ja võrdväärsed kandidaadid ning otsus ei tulnud kergesti. Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Kersti Lõhmus julgustab kõiki, kelle esitatud kandidaadid pole valituks osutunud, neid ka edaspidi üles seadma. Olgu selleks siis aasta isa, aasta ema, aasta noorsootöötaja või mõni muu tiitel.

Läänemaa aasta isa tänatakse 23. novembril Puise Nina talus toimuval tänuõhtul „Läänemaa tunnustab 2017“.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele