Koolitused ja seminarid

Maakondlike arendusekeskuste võrgustik pakub erinevaid tasuta koolitusi nii ettevõtjatele kui ka vabaühendustele. Koolituse kalendri leiad SIIN

 

 Põllumajandusettevõtetele suunatud õppereis

 

Kutsume osalema põllumajandusettevõtetele suunatud õppreisile Šveitsi, mis toimub 16.-18. oktoober 2023.a.

Õppereisi kava : 

 1. Esmaspäev, 16.10. Tallinn-Zürich 

Swiss Air otselend Zürichisse: 

06:45-08:35 LX1317 Tallinn-Zürich         

Tere tulemast kaunisse Šveitsi! Kohtume kohaliku inglise keelt kõneleva giidiga lennujaamas. Lühike transfeer kesklinnas asuvasse hotelli (Ibis Styles Zurich või samaväärne). (Sisseregistreerimine on võimalik alles pärast kella 14.00). Pärast varajast päeva algust naudime mõnusat hommikusööki armsas kohalikus kohvikus ning seejärel toimub Zürichi linnaekskursioon (2 tundi). Avastame Šveitsi suurimat linna, kus asub ka maailma üks parimaid ülikoole – ETH. Näete maalilist vanalinna, mis asub Limmati jõe ääres. Erialane külastus täpsustub. Check in hotelli ja vaba aeg omaette linna avastamiseks või puhkamiseks. Õhtusöök kesklinna restoranis.

 1. Teisipäev, 17.10. Zürich

Rohkem kui 30 aastat tagasi asutatud Šveitsi Ühendatud Põllumeeste Assotsiatsioon ehk IEP SUISSE on nüüdseks Šveitsis üks olulisemaid põllumajandusorganisatsioone. Ligikaudu 18 500 IP-SUISSE liiget toodavad oma perefarmides igapäevasteks vajadusteks toitu keskkonna- ja loomasõbralikul viisil. IP-SUISSE kehtestab juhised säästva märgiste toodetele, töötab välja ja määratleb meetmeprogrammid, et tagada vastavus taludes ning laseb neid sõltumatutel institutsioonidel kontrollida. Külastame Zürichi äärelinnas asuvat talu, kus toodetakse nisu vastavalt IP Suisse standarditele.

IP-SUISSE põllumehed järgivad teravilja kasvatamisel rangeid eeskirju mulla- ja taimekaitse ning väetamise osas. Kasvuregulaatorid, insektitsiidid ja fungitsiidid on keelatud. Herbitsiide ja seemnepuhastusvahendeid võib kasutada vaid piiratud ulatuses. IP-SUISSE teravilja töödeldakse tavapäraselt toodetud teraviljast eraldi ja töödeldakse ülima hoolega.

Talus on kohal on ka IP SUISSE esindaja, kes vastab küsimustele IP Suisse’i ning selle eesmärkide ja standardite kohta, sh ETH pojekti kohta, sest ETH ei võta delegatsioone vastu.  Tagasi Zürichisse. Lõunasöök kesklinna restoranis ning 1 erialane külastus (täpsustub). Tagasi Zürichisse. Täna õhtul lähme järvekruiisile, mis väljub Zürichi kesklinnast. Pakutakse 3-käigulist menüüd, samal ajal naudime vaadet Zürichile.

 1. Kolmapäev, 18.10. Zürich 

Täna külastame FIBL-i. Mahepõllumajanduse uurimiskeskused FiBL on riigist sõltumatud kodanikuühiskonna institutsioonid või mittetulundusühingud, mis tegutsevad sihtasutuste või ühendustena erinevates Euroopa riikides. Kuigi juriidiliselt sõltumatud, näevad nad end tihedas koostöös tegutseva ühtse FiBL Grupi osana. FiBL Gruppi ühendab eesmärk pidevalt arendada mahepõllumajandust kogu toidusüsteemi väärtusahelas läbi uuringute, teadmussiirde ja nõustamisteenuste, projektide ja suhtekorralduse kaudu. Koos valdkonna partnerite, teiste teadus- ja nõustamisasutuste, avalik-õiguslike asutuste ja valitsusväliste organisatsioonidega Euroopas ja üle maailma viiakse ellu projekte  toidu tagamise ja elu loomuliku aluse säilitamise nimel. 

 

Seejärel lõuna ja transfeer lennujaama. Kojulend:

18:00-21:45  LX1316 Zürich-Tallinn

Hind:  Omaosalus 940 €

Ühese toa lisamaks:  TBA 

Hind sisaldab:

 1. Lennupileteid sihtkohta ja tagasi turistiklassis käsipagasiga
 2. Ööbimisi valitud hotellides kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga
 3. Kõiki programmis loetletud söögikordi
 4. Kõiki programmis loetletud külastusi ja ekskursioone, kui ei ole märgitud teisiti.
 5. Kohapealset transporti kõigi mugavustega bussis
 6. Zürich City Passi, mis tagab tasuta linnatranspordi ja pääsme muuseumitesse tasuta või soodustusega
 7. Ingliskeelset giidi kohapeal, soovi korral eestikeelne reisisaatja (vt hind)

Hind ei sisalda:

 1. Jootraha kohalikule giidile 
 2. Tervise- ja reisikindlustust (küsi pakkumist)

Huvi korral palun täida registreerimisvorm SIIN

Peale registreerumist saadab SA Läänemaa osalejale arve. Peale arve tasumist peab kindlasti hoolitsema selle eest, et oleks kehtiv  või sõlmitakse koheselt reisikindlustus, mis hüvitab kulud reisi ärajäämise korral.

Lisan Mainor Travel reisitingimused: https://mainortravel.ee/muugitingimused/

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Kutsume Sind 22.–23. novembril 2023 osalema PwC konverentsil 2023: “Kõik vajalikud teadmised finantsarvestusest, maksudest ja ESG-st”.

 • Esinevad oma ala tõelised tipptegijad
 • Aktuaalsed teemad ja sütitavad vestlusringid
 • aasta olulised finantsaruandluse ja maksuvaldkonna muudatused
 • Rõõmsad kohtumised Eesti raamatupidamis-, maksu- ja ESG-valdkonna ässadega
 • Rohkelt meeldivaid elamusi!

Kohtume aasta oodatuimal finantskonverentsil, mis seekord toimub Alexela Kontserdimajas!  

REGISTREERU SIIN

Pannes end kirja enne 31. maid, saad pääsme ligi 30 protsenti soodsamalt! 

Kuni 31. maini kehtivad soodushinnad:

alates 369 EUR (2 konverentsipäeva)

alates 279 EUR (1 konverentsipäev)

Registreerudes mitmekesi, rakenduvad veel täiendavad soodustused. Hindadele lisandub käibemaks.

Tule ja koge konverentsi, mille korraldust on konverentsil osalenud hinnanud 10-palli süsteemis hinnatud lausa 9,4 vääriliselt! 

PwC konverents − see on elamus!

 _____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

SA Läänemaa pakub kodanikuühendustele ja –algatustele tugitegevusi kogu organisatsiooni arengutsükli ulatuses, sh teemadel:

• eestvedajate inspireerimine
• organisatsiooni asutamine
• organisatsiooni tegevusvõimekuse kasvatamine
• ühingu juhtimise korraldamise nõustamine
• ühingu tegevuste rahastamise nõustamine
• ühingu projektide nõustamine
• organisatsiooni arendamine, sh ühingu arengu ja lõpetavate ühingute nõustamine

Palume konsultatsiooniaja eelnevalt kokku leppida.